Mednarodna matematična olimpijada

59. MMO - Cluj-Napoca, Romunija, 2018

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Marko Čmrlec3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Lovro Drofenik1I. gimnazija v CeljuPohvala
Luka Horjak2I. gimnazija v CeljuSrebrna medalja
Andraž Jelinčič3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Andraž Maier4Gimnazija JesenicePohvala
David Opalič4I. gimnazija v CeljuPohvala

58. MMO - Rio de Janeiro, Brazilija, 2017

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Luka Horjak1I. gimnazija v CeljuBronasta medalja
Andraž Maier3Gimnazija JesenicePohvala
David Opalič3I. gimnazija v CeljuBronasta medalja
David Popović4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Domen Vreš4ŠC Ravne na Koroškem, GimnazijaPohvala
Nejc Zajc3ŠC Velenje, GimnazijaPohvala

57. MMO - Hongkong, Hongkong, 2016

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andraž Maier2Gimnazija JesenicePohvala
David Opalič2I. gimnazija v Celju
David Popović3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Jakob Jurij Snoj4Gimnazija Novo mestoPohvala
Timen Stepišnik Perdih3I. gimnazija v CeljuPohvala
Domen Vreš3ŠC Ravne na Koroškem, GimnazijaPohvala

56. MMO - Chiang Mai, Tajska, 2015

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Amadej Kristjan Kocbek4II. gimnazija Maribor
Luka Lodrant4ŠC Ravne na Koroškem, Gimnazija
David Popović2Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Jakob Jurij Snoj3Gimnazija Novo mestoPohvala
Lenart Treven4Škofijska kl. gimnazija, Ljubljana
Domen Vreš2ŠC Ravne na Koroškem, Gimnazija

55. MMO - Cape Town, Južnoafriška republika, 2014

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Lara Jerman4Gimnazija in SŠ Rudolfa Maistra Kamnik
Juš Kosmač4Gimnazija JeseniceBronasta medalja
Juan Gabriel Kostelec4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Žiga Krajnik4Gimnazija Škofja LokaPohvala
Amadej Kristjan Kocbek3II. gimnazija MariborPohvala
Luka Lodrant3ŠC Ravne na Koroškem, GimnazijaPohvala

54. MMO - Santa Marta, Kolumbija, 2013

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Rok Havlas4II. gimnazija Maribor
Amadej Kristjan Kocbek2II. gimnazija MariborPohvala
Juan Gabriel Kostelec3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Žiga Krajnik3Gimnazija Škofja LokaPohvala
Klara Nosan2I. gimnazija v Celju
Mihaela Pušnik4I. gimnazija v CeljuPohvala

53. MMO - Mar del Plata, Argentina, 2012

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Vesna Iršič4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Amadej Kristjan Kocbek1II. gimnazija MariborPohvala
Juan Gabriel Kostelec2Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Žiga Krajnik2Gimnazija Škofja LokaPohvala
Matjaž Leonardis4I. gimnazija v CeljuPohvala
Veno Mramor4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja

52. MMO - Amsterdam, Nizozemska, 2011

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Nik Jazbinšek4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Matjaž Leonardis3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Veno Mramor3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Aleš Omerzel4I. gimnazija v Celju
Mihaela Pušnik2I. gimnazija v Celju
Neža Žager-Korenjak4I. gimnazija v CeljuPohvala

51. MMO - Astana, Kazahstan, 2010

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matej Aleksandrov4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Nik Jazbinšek3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Filip Kozarski4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Matjaž Leonardis2Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Veno Mramor2Gimnazija Bežigrad, Gimnazija
Tomaž Stepišnik Perdih4I. gimnazija v CeljuPohvala

50. MMO - Bremen, Nemčija, 2009

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matej Aleksandrov3Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Gregor Grasselli4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Nik Jazbinšek2Gimnazija Bežigrad, Gimnazija
Anja Komatar4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Matjaž Leonardis1Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Primož Pušnik4ŠC Celje - Gimnazija Lava

49. MMO - Madrid, Španija, 2008

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matej Aleksandrov2Gimnazija Bežigrad, Gimnazija
Gregor Grasselli3Gimnazija Bežigrad, Gimnazija
Anja Komatar3Gimnazija Bežigrad, Gimnazija
Primož Pušnik3ŠC Celje - Gimnazija LavaBronasta medalja
Jure Vogrinc4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Aljaž Zalar4Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala

48. MMO - Hanoi, Vietnam, 2007

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Miha Čančula3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Martin Hergouth4.ŠC R. Maistra Kamnik - GimnazijaBronasta medalja
Urban Jezernik4.I. gimnazija v CeljuBronasta medalja
Anja Komatar2.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Tom Primožič4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Jure Vogrinc3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja

47. MMO - Ljubljana, Slovenija, 2006

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž Berčič4.Gimnazija Škofja LokaSrebrna medalja
David Gajser4.II. gimnazija MariborBronasta medalja
Urban Jezernik3.I. gimnazija v CeljuPohvala
Primož Koželj4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Peter Lendero4.ŠC Velenje - Splošna in strokovna gimnazijaBronasta medalja
Špela Špenko4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja

46. MMO - Merida, Mehika, 2005

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž Berčič3.Gimnazija Škofja Loka
David Gajser3.II. gimnazija MariborPohvala
Urban Jezernik2.I. gimnazija v Celju
Sara Kališnik4.ŠC Celje - Splošna in strokovna gimnazija Lava
Špela Špenko3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Gašper Zadnik3.Gimnazija Vič, LjubljanaSrebrna medalja

45. MMO - Atene, Grčija, 2004

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž Berčič2.Gimnazija Škofja LokaPohvala
David Gajser2.II. gimnazija Maribor
Peter Lendero2.ŠC Velenje - Splošna in strokovna gimnazija
Kris Stopar4.SŠ Veno Pilon AjdovščinaPohvala
Nik Stopar4.SŠ Veno Pilon AjdovščinaBronasta medalja
Gašper Zadnik2.Gimnazija Vič, LjubljanaBronasta medalja

44. MMO - Tokio, Japonska, 2003

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Rok Končina4.ŠC Celje - Splošna in strokovna gimnazija Lava
Ivo List4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Nik Stopar3.SŠ Veno Pilon, Ajdovščina
Janez Šter4.Gimnazija ŽelimljePohvala
Mitja Trampuš3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Janoš Vidali3.Gimnazija Koper

43. MMO - Glasgow, Velika Britanija, 2002

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Aleksandra Franc4.I. gimnazija v Celju
Tone Gradišek4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Tine Porenta3.Gimnazija Škofja Loka
Klemen Šivic4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Janez Šter3.Gimnazija Želimlje
Erik Štrumbelj4.Gimnazija KočevjePohvala

42. MMO - Washington, ZDA, 2001

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Aleksandra Franc3.I. gimnazija v Celju
Andrej Košmrlj4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Mojca Miklavec4.Škofijska kl. gimnazija, Ljubljana
Sergej Omladič4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Matija Pretnar4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Klemen Šivic3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana

41. MMO - Taejon, Južna Koreja, 2000

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Aleksandra Franc2.I. gimnazija v CeljuPohvala
Sašo Jelenčič4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Irena Majcen4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaSrebrna medalja
Mojca Miklavec3.Škofijska kl. gimnazija, LjubljanaBronasta medalja
Klemen Šivic2.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Matjaž Urlep4.ŠC Celje - gimnazija Lava

40. MMO - Bukarešta, Romunija, 1999

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Dušan Jan4.Gimnazija Tolmin
Jure Kališnik4.ŠC Celje - gimnazija Lava
Irena Majcen3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Mojca Miklavec2.Škofijska kl. gimnazija, Ljubljana
Ajda Skarlovnik4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Matjaž Urlep3.ŠC Celje - gimnazija LavaBronasta medalja

39. MMO - Taipei, Tajvan, 1998

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Dušan Jan3.Gimnazija Tolmin
Jure Kališnik3.ŠC Celje - gimnazija Lava
Martin Milanič4.Gimnazija Koper
Ajda Skarlovnik3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Tadej Starčič4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Matjaž Titan4.Gimnazija Murska SobotaPohvala

38. MMO - Mar del Plata, Argentina, 1997

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž Konvalinka4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Matija Mazi3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Martin Milanič3.Gimnazija KoperPohvala
Tadej Starčič3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Matjaž Titan3.Gimnazija Murska SobotaBronasta medalja
Andrej Vodopivec4.Prva gimnazija v Celju

37. MMO - Bombaj, Indija, 1996

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Polona Grešak4.Gimnazija in ESŠ, Trbovlje
Igor Klep4.ŠC - gimnazija PtujBronasta medalja
Matjaž Konvalinka3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Tadej Starčič2.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Andrej Zorko4.Gimnazija in ESŠ, Brežice
Sašo Živanovič4.ŠC Celje - gimnazija Lava

36. MMO - Toronto, Kanada, 1995

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Jernej Barbič4.Gimnazija TolminPohvala
Gorazd Brumen3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Polona Grešak3.Gimnazija in ESŠ, TrbovljePohvala
Tadej Novak4.SŠ Rudolfa Maistra, Kamnik
Mitja Pirc4.Gimnazija in ESŠ, Brežice

35. MMO - Hongkong, Hongkong, 1994

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Jernej Barbič3.Gimnazija TolminPohvala
Iztok Kavkler4.STŠ Celje - gimnazija LavaPohvala
Blaž Mavčič3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Primož Moravec4.Gimnazija Novo mestoPohvala
Helena Šmigoc4.STŠ Celje - gimnazija Lava

34. MMO - Istanbul, Turčija, 1993

(Slovenija prvič sodeluje na mednarodni matematični olimpijadi kot samostojna država.)

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Petra Ipavec3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Iztok Kavkler3.STŠ Celje - gimnazija Lava
Marko Krajnc4.Druga gimnazija MariborBronasta medalja
Mitja Mastnak4.STŠ Celje - gimnazija LavaBronasta medalja
Andrej Srakar4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala

33. MMO - Moskva, Rusija, 1992

(Med državami bivše Jugoslavije uradno sodeluje le SR Jugoslavija. Tomaž Cedilnik se pridruži švicarski ekipi.)

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Cedilnik4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana

32. MMO - Sigtuna, Švedska, 1991

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Cedilnik3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja

31. MMO - Peking, Kitajska, 1990

30. MMO - Braunschweig, Nemčija, 1989

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Jaka Cimprič4.SNŠ LjubljanaPohvala

29. MMO - Canberra, Avstralija, 1988

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Slivnik4.SNŠ LjubljanaBronasta medalja

28. MMO - Havana, Kuba, 1987

27. MMO - Varšava, Poljska, 1986

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Jože Fabčič4.STNŠ PostojnaBronasta medalja

26. MMO - Joutsa, Finska, 1985

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Roman Drnovšek4.SNŠ LjubljanaBronasta medalja

25. MMO - Praga, Češkoslovaška, 1984

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Roman Drnovšek3.SNŠ LjubljanaBronasta medalja
Uroš Seljak4.NSC Nova Gorica

24. MMO - Pariz, Francija, 1983

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Roman Drnovšek2.SNŠ LjubljanaBronasta medalja

23. MMO - Budimpešta, Madžarska, 1982

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Igor Kukavica4.SNŠ Ljubljana

22. MMO - Washington, ZDA, 1981

Lokalna MO - Mersh, Luksemburg, 1980

(Leta 1980 ni bilo olimpijade. Organiziranih je bilo več manjših mednarodnih tekmovanj.)

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Leon Matoh4.Gimnazija Novo mestoSrebrna medalja

21. MMO - London, Velika Britanija, 1979

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Leon Matoh3.Gimnazija Novo mesto

20. MMO - Bukarešta, Romunija, 1978

19. MMO - Beograd, Jugoslavija, 1977

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Gorazd Cvetič4.Gimnazija M. Zidanška, MariborSrebrna medalja
Matjaž Vidmar4.Gimnazija Nova GoricaBronasta medalja

18. MMO - Lienz, Avstrija, 1976

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Gorazd Cvetič3.Gimnazija M. Zidanška, Maribor
Tamar Čefarin4.Gimnazija Novo mesto

17. MMO - Burgas, Bolgarija, 1975

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Franci Forstnerič4.V. gimnazija Ljubljana

16. MMO - Erfurt, Nemška demokratična republika, 1974

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Darko Šifrer4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana

15. MMO - Moskva, Sovjetska zveza, 1973

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Boris Lavrič4.Gimnazija KranjBronasta medalja

14. MMO - Torun, Poljska, 1972

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Boris Lavrič3.Gimnazija KranjBronasta medalja

13. MMO - Žilina, Češkoslovaška, 1971

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Janez Cerar3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Karel Markelj4.Gimnazija M. Zidanška, Maribor

12. MMO - Keszthely, Madžarska, 1970

11. MMO - Bukarešta, Romunija, 1969

10. MMO - Moskva, Sovjetska zveza, 1968

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Peter Legiša4.II. gimnazija Ljubljana
Tomo Žitko4.II. gimnazija Ljubljana3. nagrada

9. MMO - Cetinje, Jugoslavija, 1967

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Pisanski4.Gimnazija Ljubljana - Center3. nagrada
Tomaž Slivnik4.TŠ za elektro stroko, Ljubljana3. nagrada

8. MMO - Sofija, Bolgarija, 1966

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Pisanski3.II. gimnazija Ljubljana

7. MMO - Berlin, Nemška demokratična republika, 1965

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Velimir Bole4.II. gimnazija Ljubljana3. nagrada

6. MMO - Moskva, Sovjetska zveza, 1964

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Velimir Bole3.II. gimnazija Ljubljana
Josip Globevnik4.Gimnazija Vič, Ljubljana
Stanko Vrščaj4.Gimnazija Vič, Ljubljana3. nagrada

5. MMO - Wroclaw, Poljska, 1963

(Jugoslavija prvič sodeluje na mednarodni matematični olimpijadi.)

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Franc Dacar3.TSŠS Ljubljana1. nagrada
Peter Petek4.I. gimnazija Ljubljana2. nagrada
Stanko Vrščaj3.Gimnazija Vič, Ljubljana

4. MMO - Češke Budejovice, Češkoslovaška, 1962

3. MMO - Veszprem, Madžarska, 1961

2. MMO - Sinaia, Romunija, 1960

1. MMO - Brašov, Romunija, 1959